Lezingen EHBO

Katwijk, 18 februari 2017

Vandaag werden er in ons boothuis twee lezingen gehouden door twee artsen.

Bij deze lezingen waren naast onze vrijwilligers ook KNRM Noordwijk aan Zee , Katwijkse Reddingsbrigade , KNRM-station Scheveningen , strandpolitie, RAV Hollands Midden en de SEH LUMC aanwezig.

De eerste lezing werd gegeven door dr. C. Heringhaus die werkzaam is als arts van het LUMC ziekenhuis. Hij gaf een lezing over hoogenergetisch trauma, dat wij ook tegen kunnen komen bij onder andere kitesurfers die van grote hoogte kunnen vallen.

De tweede lezing ging over de Radio Medische Dienst waarbij de Nederlandse Kustwacht en KNRM - Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij nauw betrokken zijn. Deze lezing werd gegeven door dr. L. Viruly. Samen met nog vier andere artsen geeft dr. Viruly medische advies aan zeevarenden wereldwijd op zee.

Na afloop was er voor de aanwezigen nog de mogelijkheid om mee te varen op de reddingboot 'Edith Grondel'.

Voor onze vrijwilligers was dit een zeer leerzame en interessante ochtend!